Kendilerini aslan sanan eşekler

Ortalık kendini aslan sanan eşekden geçilmiyor! Hayatı boyunca üretmemiş, tarlalarda özel yetiştirilmiş,sonra da sadece kendisi gibi sebzelerle ilişkide olduğundan dolayı ünvanlar edinmiş; ünvanlar içindeki korkunç boşlukları dolduramadığından dolayı da, tüm hayatı kapalı patates tarlalarında geçmesine rağmen, oraya buraya koyduğu bir takım pahalı zevkleri öne sürerek, "yaşamdan", "insanlıktan" dem vuran ... Üstelik, hayata ve insana dair de birşey bilmedikleri halde, kendilerine uzmanlık payesi vermek adına "ben yöneticiyim.İşim insandan anlamaktır" zevzeklikleri yapan zavallılar.
Özellikle sosyal medya bunlarla dolu! Kimi şu tarlada yetiştirilmiş bu cemaatin iti olmuş Kimi o tarlada yetiştirilmiş şu locanın,partinin köpeği olmuş Toplum içinde dik,kapılar ardında kambur Ece Ayhan tiplemeleri! Boşluk dolmayınca, söylenenler,bakışlar,hatta söylenmeyenler bile can yakınca: İki anektod paylaş, Kıçından özlü söz uydur! Kimini çocukluğundan bilirim. Hiçbir ciddi uzmanlıkları bilgileri olmadan eğitim tarlasından alınıp, plaza tarlalarında harcanan ömürler. Ama paylaşımlara bak: Hayat,ölüm,hikmet bunlardan soruluyor.

Kimi,"iş de nedir ki ... Ben yaşadım" diyerek boktan oyuncak koleksiyonunun fotoğrafını yollar, Kimi,yüz binlere zulmetmiştir, zulmün zulmedeni vuracağından dem vurur! Ulan feleğin şaşmış zaten. Kendini mi anlatıyorsun? Öyle dolmaz o boşluk! Dolduramazsın!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Anayasa'da, "Hukukta toplu sorumluluk"

Visual proofs of Hohha Dynamic XOR Encryption Algorithm